Banner Collegium Polonicum

"Nie każdy spór musi kończyć się w sądzie…" – wykład otwarty w Collegium Polonicum w Słubicach

„Nie każdy spór musi kończyć się w sądzie…” – wykład otwarty w Collegium Polonicum w Słubicach

W czwartek, 07 czerwca br. o godz. 18:00 w Collegium Polonicum odbędzie się wykład otwarty pt. „Mediacje – najlepszy sposób rozwiązywania konfliktów”. Organizatorem spotkania jest Polsko-Niemieckie Centrum Mediacji, działające pod auspicjami Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum.

Jakie sprawy nadają się do mediacji? Kto może z niej skorzystać? Ile to kosztuje? Gdzie szukać mediatora? Na te oraz inne pytania odpowiedzi udzieli dr Grzegorz Fraczek. „W trakcie wykładu słuchacze dowiedzą się, czym jest dobra komunikacja, jak znaleźć porozumienie dla obu stron konfliktu oraz o tym czym tak naprawdę jest mediacja” – wyjaśnia Anna Wiącek, koordynatorka projektu.

Mediacja jest szczególnie skutecznym sposobem rozwiązania konfliktów życiu codziennym oraz zawodowym. Jednym z obszarów zastosowania mediacji są spory rodzinne - między rozwodzącymi się małżonkami, rozstającymi się partnerami, dorosłymi dziećmi a rodzicami lub pomiędzy rodzeństwem. Innym obszarem, w którym mediacja może stanowić alternatywę do czasochłonnych i kosztownych postępowań sądowych, są relacje gospodarcze i handlowe. Spory pomiędzy podmiotami są bowiem nieodłączną cechą obrotu gospodarczego. Decydująca dla losu gospodarczej współpracy transgranicznej jest możliwość szybkiego zażegnania tego rodzaju konfliktów, przy czym niezmiernie istotne w takich sytuacjach stają się sposoby oraz konsekwencje przyjętej formy ich rozwiązania.

Serdecznie zapraszamy!

Informacji udziela:

Polsko-Niemieckie Centrum Mediacji (PNCM)
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
Tel.:  +48 61 829 6839
Fax.: +48 61 829 6855
e-mail: pncm@amu.edu.pl
www.conference-mediation.eu

Plakat_mediacje_PL ©CP