Banner Collegium Polonicum

Viadrina i Dwumiasto Słubice-Frankfurt nad Odrą zaprezentują się wspólnie na Festiwalu „Pol’and’Rock“ – relacja z „Playground Europe“ na żywo w mediach społecznościowych

Około 40 studentów i pracowników Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą weźmie udział w odbywającym się od 2 do 4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą największym bezpłatnym festiwalu pod gołym niebem w Europie: Pol’and’Rock.

 Wspólnie z przedstawicielami ponad 20 instytucji z polsko-niemieckiego dwumiasta Słubice i Frankfurt nad Odrą w sześciu namiotach położonych przy Namiocie „Akademii Sztuk Przepięknych” zaprezentują bogaty program zawierający wiele różnorodnych atrakcji. Codziennie w godzinach od 12.00 do 18.00 goście festiwalu będą mogli wziąć udział w ponad 25 warsztatach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych: od przepowiadania studenckiej przyszłości, poprzez zarządzanie czasem na festiwalu aż po upcycling festiwalowych materiałów.

Studenci, koordynatorzy oraz pomocnicy zapewnią pomoc przy tłumaczeniu, pomogą przezwyciężyć bariery językowe i zachęcą do wzięcia udziału w programie, tak aby wspólnie urzeczywistnić ideę projektu „Playground Europe”.

 Dwoje studentów Viadriny będzie na żywo zdawać relację z „Playground Europe“ na facebooku i instagramie:

www.instagram.com/playgroundeurope

#playandrock

www.facebook.com/playgroundeurope

 Szegółowe informacje oraz aktualny program znajdą Państwo na stronie:

www.europa-uni.de/pl/ueber_uns/projekte/playgroundeurope

 Projekt „Playground Europe“ jest realizowany w ramach programu INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014 - 2020, w ramach celu „Europejska współpraca terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rzwoju Regionalnego (EFRE).

 Dodatkowych informacji udziela:

Uniwersytet Europejski Viadrina

Dział Public Relations

tel.:  +49 (0)335 5534 4515

e-mail: presse@europa-uni.de