Banner Collegium Polonicum

Witamy na Viadrinie – Podczas Polskiego Dnia Informacyjnego Uniwersytet Europejski odwiedzi ponad 420 osób

Ponad 420 uczniów z Polski zgłosiło swój udział w tegorocznym Polskim Dniu Informacyjnym, który odbędzie się w czwartek, 25 października, w godzinach 10:00-16:00 na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Wspólnie ze swoimi nauczycielami i rodzicami uczniowie wezmą udział w wykładach i zajęciach informujących o studiach na Viadrinie. Jest to wyjątkowe wydarzenie na niemieckiej uczelni, odbywające się w całości w języku polskim. Polski Dzień Informacyjny odbędzie się w budynku Gäfin-Dönhoff przy Europaplatz 1.

Uwaga przedstawiciele mediów:

O godzinie 10:00 nowa prezydent Viadriny, pani prof. dr Julia von Blumenthal, powita polskich uczestników w sali wykładowej HS 1, w budynku Gräfin Dönhoff, Europaplatz 1. Będzie możliwość robienia zdjęć.

Podczas wykładów oraz warsztatów pracownicy naukowi wszystkich trzech wydziałów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina – prawa, ekonomii oraz kulturoznawstwa – przedstawią bogatą ofertę naukową uczelni. Dwa kierunki studiów: Polsko-Niemieckie Studia Prawnicze (studia magisterskie) oraz Germanistyka Międzykulturowa (studia licencjackie) są skierowane specjalnie do kandydatów polskojęzycznych. Pracownicy Centrum Języków Obcych będą informowali o ofercie językowej, goście będą mieli możliwość porozmawiania ze studentami oraz wykładowcami uczelni.

W środę, 24 października o godz. 18:00, zapraszamy także do Collegium Polonicum w Słubicach na rozmowę z dr. Krzysztofem Wojciechowskim o współpracy polsko-niemieckiej. Tego dnia odbędą się także warsztaty dla kadry pedagogicznej o tematyce interkulturowej, a także miniwykłady naukowe dla uczestników. Całość zakończy się małym poczęstunkiem.


Program dnia znajdą Państwo na stronie:
https://www.europa-uni.de/pl/studium/termine/studieninfotage/index.html

 

Dodatkowych informacji udziela:

Uniwersytet Europejski Viadrina

Agnieszka Schmid
Koordynatorka ds. polskich studentów i marketingu

aschmid@europa-uni.de

Tel.+49 335 5534 4306