Banner Collegium Polonicum

Viadrina Center B/ORDERS IN MOTION świętuje 5-lecie – jubileuszowa konferencja z uczestnikami z 16 krajów

W dniach 15-17 listopada br. Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą świętuje 5-lecie Center B/ORDERS IN MOTION jubileuszową konferencją "B/ORDERS IN MOTION - Current Challenges and Future Perspectives". W konferencji nad Odrą weźmie udział prawie 100 naukowców z 16 krajów.

Konferencja rozpocznie się w czwartek, 15 listopada o godz. 18:00 wykładem prof. dr. Sandro Mezzarda, profesora teorii politycznej na Uniwersytecie w Bolonii oraz autor licznych publikacji w Border Studies na temat: "Sealing Border? Rethinking Border Studies in Hard Times". Serdecznie zapraszamy zainteresowanych (po wcześniejszym zgłoszeniu) na wykład w języku angielskim w Logensaal Viadriny, przy ul. Logenstraße 11.

W trakcie trzech dni konferencji uczestnicy po obu stronach polsko- niemieckiej granicy w Uniwersytecie Europejskim Viadrina i w Collegium Polonicum w Słubicach będą dyskutować nad aktualnymi badaniami w dziedzinach  „Un/Making Borders and Boundaries”, „Borderless Labor – Labor across Borders“, „Migrating Borders & Boundaries“ und „Territorial Borders: The Institutionalization of Crossings“.

Częścią konferencji jest również prezentacja plakatów, podczas której młodzi naukowcy przedstawią aktualne wyniki badań w zakresie badań nad granicami. Osoby zainteresowane i media serdecznie zapraszamy na prezentację plakatów w sobotę, 17  listopada w godz. 13.45-14.30 do Collegium Polonicum w Słubicach.

Szczegółowe informacje na temat konferencji w języku angielskim znajdą Państwo na stronie:
www.borders-in-motion.de/conference-2018

O B/ORDERS IN MOTION

W maju 2013 założone B/ORDERS IN MOTION jest jednostką badawczą Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Jako wspólny projekt trzech wydziałów łączy i inicjuje socjalne, kulturalne, ekonomiczne i prawne analizy współzależności granic oraz porządek społeczny i stawia je w kontekście europejskim oraz globalnym.

Więcej informacji o profilu i projektach badawczych jak i uroczystościach Centrum znajdą Państwo na stronie:
www.borders-in-motion.de