Banner Collegium Polonicum

Międzynarodowa konferencja naukowa „Civil Society Academy” w Collegium Polonicum w Słubicach

W dniach 28-29 marca 2019 roku w Collegium Polonicum odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Civil Society Academy”. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane co dwa lata przez europejską sieć Civil Society Europe. W konferencji weźmie udział około 100 osób reprezentujących wszystkie kraje Europy (reprezentantów organizacji pozarządowych i naukowców uniwersyteckich). W tym roku partnerem wydarzenia jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych w Warszawie.

Civil Society Europe zrzesza 30 największych sieci organizacji pozarządowych w Europie i jest „najwyższym” ciałem je reprezentującym. W skład wchodzą m.in. Green 10 (europejska sieć zrzeszająca 10 największych europejskich sieci ekologicznych), European Disability Forum (europejska sieć zrzeszającą wszystkie najważniejsze organizacje zajmujące się wsparciem osób z niepełnosprawnościami) czy European Civic Forum (sieć zrzeszająca krajowe federacje organizacji pozarządowych ze wszystkich krajów Europy). Łącznie Civil Society Europe reprezentuje 10 milionów Europejczyków zaangażowanych w działalność społeczną i aktywnych w organizacjach pozarządowych.

Celem konferencji jest podjęcie dyskusji na tematy związane z przyszłością Europy i rolą organizacji pozarządowych w jej budowaniu. Podczas dwóch dni sesji plenarnych i spotkań warsztatowych uczestnicy będą mieli okazję do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz przygotowania planów działań na przyszłość.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne obrad (j. polski – j. angielski).
W załączeniu znajdą Państwo program.

Informacji udziela:

Karolina Dreszer- Smalec
Członkini Komitetu Organizacyjnego
e-mail: k.dreszer@gmail.com