Banner Collegium Polonicum

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece Collegium Polonicum

W całej Polsce w dniach 8-15 maja br. świętowany jest Tydzień Bibliotek, który promuje czytelnictwo. W tym roku razem z Biblioteką Uniwersytecką UAM w akcji weźmie udział również Biblioteka Collegium Polonicum.

Z tej okazji zapraszamy mieszkańców Słubic i okolic z wszystkich grup wiekowych: uczniów, studentów, osoby pracujące i seniorów na szereg wydarzeń i spotkań.

W dniach 13-15 maja br. w czytelni biblioteki odbędzie się cykl literackich popołudni:

- 13 maja o godz. 17:00 – literacki five o’clock „Co czytają bibliotekarze”: w miłej atmosferze przy filiżance herbaty pracownicy Biblioteki Collegium Polonicum podzielą się z gośćmi swoimi aktualnymi lekturami. Zapraszamy także naszych czytelników do przedstawienia własnych lektur – prosimy o przygotowanie tekstów, których prezentacja nie zajmie dłużej niż 10 minut.

- 14 maja o godz. 17:00 – Archiwum Karla Dedeciusa zaprasza na polsko-niemieckie warsztaty tłumaczeniowe „na wesoło”. Na podstawie aforyzmów m.in. Stanisława Jerzego Leca i Henryka Bereski będzie można sprawdzić się w sztuce tłumaczenia i przekonać się, że znajomość języka nie jest potrzebna do tego, aby zostać tłumaczem.

- 15 maja o godz. 17:00 – Biblioteka Collegium Polonicum wraz z Fundacją Archiwum Literackie Karla Dedeciusa zapraszają na popołudnie autorskie Andrei Müller – niemieckiej dziennikarki zafascynowanej Polską.

Wszystkie imprezy odbędą się w czytelni Biblioteki Collegium Polonicum, językiem popołudnia literackiego będzie język polski, warsztaty tłumaczeniowe oraz spotkanie z Andreą Müller odbędą się w językach polskim i niemieckim.

Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! Dodatkowo z tej okazji obowiązuje amnestia dla czytelników Biblioteki Collegium Polonicum!

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ogłaszamy amnestię dla dłużników! Kto pomiędzy 8 i 15 maja 2019 roku odda do biblioteki Collegium Polonicum zaległe lub odnalezione książki, będzie zwolniony z kary za przetrzymanie.

Informacji udziela:

dr Agnieszka Brockmann
Kierownik Biblioteki Collegium Polonicum
brockmann@europ-uni.de
Tel.: 61 829 6752