Banner Collegium Polonicum

„Europa w Dwumieście. Porozmawiajmy!” – dyskusja z udziałem znanych polskich i niemieckich posłów i kandydatek do Parlamentu Europejskiego

Dla jednych polityka europejska jest od lat codziennością, dla innych celem: polscy i niemieccy członkowie Parlamentu oraz dwie kandydatki w wyborach europejskich z obu krajów będą odpowiadać na pytania studentek i studentów Viadriny oraz pozostałych gości. Dyskusja odbędzie się w środę, 15 maja, o godz. 18.15, w sali Logensaal Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Logenstraße 11.

Wstęp wolny, prosimy o zgłoszenia udziału mailowo pod adresem: anmeldung@europa-uni.de lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: https://bit.ly/2L93roU.

Wśród zaproszonych gości jest znany prezenter wiadomości telewizyjnych Tadeusz Zwiefka (Platforma Obywatelska), który zasiada w Parlamencie Europejskim od 2004 r., podobnie jak dr Christian Ehler (CDU). W organizowanej przez studentki i studentów dyskusji weźmie także udział Helmut Scholz (Die Linke), w Parlamencie od 2009 r. Na podium zasiądą także dwie kandydatki: Elżbieta Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego i kandydatka do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO i Hanna Steinmüller, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z okręgu Berlina partii Zielonych.

Dziennikarka Joanna Maria Stolarek, była redaktorka gazety „Märkische Oderzeitung” i specjalistka od tematów polsko-niemieckich, będzie rozmawiała z zaproszonymi gośćmi o przyszłości Europy, edukacji, oraz o współpracy transgranicznej. Przewidziany jest również czas na pytania publiczności. 

Dyskusję organizują: zrzeszenie studenckie „Ring Christlich-Demokratischer Studenten Viadrina”, Uniwersytet Europejski Viadrina i Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji. Dyskusja odbędzie się w języku polskim i niemieckim i będzie tłumaczona symultanicznie.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Uniwersytet Europejski Viadrina
Dział Prasy i Promocji
Tel.: +49 (0)335 - 5534 4515
presse@europa-uni.de
www.europa-uni.de