Banner Collegium Polonicum

Wystawa fotograficzna „Pomiędzy czasem a przestrzenią. Analogowe spojrzenie na życie codzienne na Ukrainie” w Collegium Polonicum w Słubicach

Od piątku, 17 maja br. w murach Collegium Polonicum zagości wystawa fotograficzna „Pomiędzy czasem a przestrzenią. Analogowe spojrzenie na życie codzienne na Ukrainie”. Gdzie zaczynamy czuć się jak u siebie? Roman Boichuk, pełen zaangażowania młody fotograf poszukuje odpowiedzi na to pytanie. Każda z jego podroży do domu kończy się kolejną kolekcją zdjęć. Gdzie jest granica, która wyznacza swojskie klimaty? Czy „czuć się jak u siebie“ musi być koniecznie powiązane z konkretnym geograficznym miejscem?

Fotograf za pomocą zdjęć próbuje przekazać też język i sposób myślenia. Ale czy w ogóle jest to możliwe? Jego podróż zaczyna się przy polsko-ukraińskiej granicy i kończy  w małej miejscowości w rejonie Tarnopola. Zdaje się, że jest to tylko zwykła wyprawa, ale w rzeczywistości jest to podróż pomiędzy czasem a przestrzenią. Jest to długa, ale jakże ważna podróż do domu.

Zapraszamy na wernisaż wystawy w piątek, 17 maja br. o godz. 15:15 do foyer Collegium Polonicum. Wystawę 22 fotografii można oglądać końca lipca br.

Roman Boichuk pochodzi z Tarnopola na Ukrainie. Tam ukończył studia licencjackie na kierunku Historia Ukrainy. Od października 2017 studiuje na Uniwersytecie Europejskim Viadrina na kierunku „Kultura i historia Europy Środkowej i Wschodniej”.

Pracuje przy projekcie badawczym „Przeszłość współczesności. Obrazy historyczne, fikcja i pamięć w białoruskiej, rosyjskiej i ukraińskiej kulturze” oraz przy międzynarodowym projekcie „Zachować pamięć”.

Informacji udziela:

UAM Collegium Polonicum
Public Relations
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
Tel. 61 829 6812
Fax 61 829 6809
www.cp.edu.pl