Banner Collegium Polonicum

Koncert TEDE podczas studenckiego festynu „Święto Lata” – Uniwersytet Europejski zaprasza 12 czerwca do udziału w Viadrina Day 2019

Przed południem runda po akademikach, po południu piwna joga, a wieczorem występ raperów Tede i Abla – w środę, 12 czerwca br. Uniwersytet Europejski Viadrina zaprasza do udziału w Viadrina Day 2019. W programie między innymi: Dzień Otwartych Drzwi, festyn rodzinny, zajęcia sportowe, targ rękodzieła i koncerty. Viadrina Day odbędzie się we Frankfurcie nad Odrą, między budynkiem uniwersyteckim Gräfin-Dönhoff, kampusem, a placem Brunnenplatz.

Największą atrakcją tegorocznego festynu organizowanego przez samorząd studencki AStA na frankfurckim placu Brunnenplatz będzie koncert warszawskiego rapera Tede, który wystąpi ze swoim słubickim kolegą Ablem. Ich występ jest częścią wieczornego programu muzycznego, który rozpocznie się o godzinie 18.00. Na scenie usłyszymy również niemiecką grupę hiphopową Antilopen Gang oraz zespół Il Civetto z Berlina, który zagra bałkański pop. Wstęp wolny.

Program tegorocznego Viadrina Day rozpocznie się już o godzinie 10:00 Dniem Otwartych Drzwi w budynku Gräfin-Dönhoff-Gebäude, Europaplatz 1, Frankfurt nad Odrą. Uczennice i uczniowie zainteresowani studiami na Viadrinie, ich nauczyciele i rodzice będą mogli poznać nasz uniwersytet od środka. Zapraszamy na wykłady, indywidualne rozmowy doradcze, targ inicjatyw studenckich i oprowadzanie po kampusie. O godzinie 14.00 z placu przed budynkiem Gräfin-Dönhoff wyruszy autobus do frankfurckich akademików. 

W godz. 14.00-16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z dwumiasta do udziału w festynie rodzinnym, który odbędzie się na kampusie uniwersyteckim, między budynkami Audimax i Hauptgebäude. Na dzieci czekać będzie wiele atrakcji, m.in. samodzielne eksperymenty, nauka żonglerki i malowanie twarzy.

O godz.15.00 rozpocznie się „Święto lata“ na placu Brunnenplatz. Zaplanowano liczne atrakcje sportowe, m.in. ścianę do wspinaczki, jogę piwną i ujeżdżanie mechanicznego byka, targ rękodzieła, przenośny escape room, bogatą ofertę gastronomiczną oraz 100-metrowy trawnik, na którym będzie można odpocząć. Viadrina Day zakończy aftershow-party we frankfurckim klubie Kamea.

Szczegółowy program (w języku niemieckim) znajdą Państwo na stronie: www.europa-uni.de/viadrinaday

Dodatkowych informacji udziela:
Uniwersytet Europejski Viadrina
Dział Prasy i Promocji
Tel.: +49 (0)335 - 5534 4515
presse@europa-uni.de
www.europa-uni.de