Banner Collegium Polonicum

Wizyta Ministra Spraw Zagranicznych Niemiec Heiko Maasa i Premiera Brandenburgii Dietmara Woidke w Collegium Polonicum w Słubicach

W najbliższy poniedziałek, 5 sierpnia br. o godz. 12:00 Minister Spraw Zagranicznych Niemiec Heiko Maas i Premier Brandenburgii Dietmar Woidke rozpoczną wizytę w dwumieście – w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą. Obaj politycy spotkają się w Collegium Polonicum w Słubicach z nadburmistrzem Frankfurtu nad Odrą René Wilke i burmistrzem Słubic Mariuszem Olejniczakiem i będą rozmawiać o współpracy polsko-niemieckiej.

W Collegium Polonicum minister Heiko Maas i premier Dietmar Woidtke spotkają się z prezydentką Uniwersytetu Europejskiego Viadrina prof. Julią von Blumenthal i dyrektorem Collegium Polonicum dr. Krzysztofem Wojciechowskim, którzy przedstawią gościom polsko-niemiecką współpracę naukową na przykładzie Collegium Polonicum.

UWAGA: termin dla fotoreporterów
Około godz. 13:15 po spotkaniu i rozmowach zapraszamy na most graniczny po stronie niemieckiej (przy witaczu dwumiasta), gdzie będzie możliwość zrobienia zdjęcia.

AKREDYTACJA
Przedstawicieli mediów obowiązuje akredytacja i jest możliwa on-line poprzez stronę brandenburg.de (https://landesregierung-brandenburg.de) do dnia 01.08.2019, godz. 12.00 godz.

Późniejsza akredytacja na miejscu nie jest możliwa! Należy pamiętać, że w dniu spotkania należy mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport oraz legitymację prasową!