Banner Collegium Polonicum

Wystawa „Mecenasie i ciemiężco” – korespondencja Zbigniewa Herberta ze zbiorów Archiwum Karla Dedeciusa w Słubicach

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Mecenasie i ciemiężco” połączony z wieczorem literacko-muzycznym, który odbędzie się we wtorek, 29 października br. o godz. 18:00 w czytelni Biblioteki Collegium Polonicum w Słubicach. Wstęp wolny!

Na gości wystawy czeka prezentacja listów Zbigniewa Herberta do Karla Dedeciusa w wykonaniu Arkadiusza Porady z akcentem muzycznym na wiolonczeli Regine Daniels-Stoll.

Listy będą zaprezentowana w j. polskim i będą udostępnione gościom w tłumaczeniu na język niemiecki.

„Zbigniew Herbert był jednym z najbardziej znaczących polskich poetów XX wieku i jednym z najbardziej cenionych przez niemieckich czytelników polskich autorów” – podkreśla dr Agnieszka Brockmann, kierowniczka Biblioteki Collegium Polonicum. Do tej pory intensywnie czytany i dyskutowany, inspirujący i kontrowersyjny. Poeta-filozof, koneser sztuki i wytrawny podróżnik znalazł w tłumaczu Karlu Dedeciusie godnego siebie partnera do dialogu i korespondencji. Wystawa prezentuje listy, rysunki i manuskrypty Zbigniewa Herberta pochodzące ze spuścizny Karla Dedeciusa złożonej w archiwum jego imienia w Collegium Polonicum w Słubicach.

Wystawę będzie można oglądać do 31 marca 2020 roku w godzinach otwarcia Biblioteki Collegium Polonicum.

Zainteresowanych indywidualnym oprowadzaniem po wystawie w językach polskim lub niemieckim prosimy o kontakt z panią dr Agnieszką Brockmann, kierowniczką Biblioteki CP: brockmann@europa-uni.de.

Informacji udziela:
Collegium Polonicum
Dr Agnieszka Brockmann
Kierowniczka Biblioteki
Ul. Kościuszki 1
691-100 Słubice
tel. 61 829 6752
e-mail: brockmann@europa-uni.de

Herbert_Heiliger_Hieronymus_klein ©Ewa Bielewicz-Polakowska