Banner Collegium Polonicum

X Targi Edukacji i Pracy w Collegium Polonicum w Słubicach

W środę, 13 listopada br. w Collegium Polonicum w Słubicach odbędą się jubileuszowe X Targi Edukacji i Pracy pt. „EDUKACJA-PRACA-KARIERA bez granic”. Targi można odwiedzać w godz. 9:30-13:30, wstęp wolny!

Wydarzenie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży z regionu, dla której ofertę przedstawi około 50 wystawców zarówno z Polski i z Niemiec.

Organizatorami targów są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Collegium Polonicum w Słubicach, Starostwo Powiatowe w Słubicach, Centrum Edukacji i Pracy  Młodzieży OHP w Gorzowie Wlkp., Fundacja Dobro Kultury, IB Internationaler Bund oraz Fundacja na rzecz Collegium Polonicum.

Targi skierowane są do osób kończących naukę w różnych typach szkół, planujących swoją dalszą drogę edukacji oraz studentów i absolwentów planujących dalsze kształcenie, czy osób wchodzących na rynek pracy oraz do młodzieży bezrobotnej i poszukującej pracy, jak również wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej.

W trakcie targów zwiedzający mają okazję bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi oraz przedstawicielami firm. Oferta targowa jest skierowana przede wszystkim do osób młodych, zarówno uczących się, jak i tych poszukujących możliwości dalszego kształcenia i zatrudnienia. Najważniejszym elementem targów jest prezentacja ofert kierunków kształcenia, poszukiwanych na rynku zawodów oraz prezentacja pracodawców i ich oferty dostępnych miejsc pracy z rynku Polskiego i Niemieckiego.

W ramach targów odbywają się również  warsztaty, m.in. z zakresu: rozwoju osobistego,  j. polskiego i języków obcych prowadzone przez wykładowców i studentów Collegium Polonicum. Uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego przygotowali z wychowawcami warsztaty dla uczniów klas 8, min. biologiczno-chemiczne.