Banner Collegium Polonicum

Wieczór autorski z Ingą Iwasiów w Collegium Polonicum w Słubicach

W czwartek, 28 listopada br. o godz. 17:00 zapraszamy na wieczór autorski z Ingą Iwasiów w Bibliotece Collegium Polonicum.

Organizatorami spotkania są Katedra Polsko-Niemieckich Związków Kulturowych i Literackich oraz Gender Studies Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we współpracy z Biblioteką Collegium Polonicum.

Inga Iwasiów zaprezentuje swoją najnowszą powieść „Kroniki oporu i miłości”.

„Co przytrafiło się mnie i światu – analizuje narratorka-kronikarka, podążając do źródeł swojego niesprecyzowanego lęku. Próbując zrozumieć proces zanikania relacji i poczucia jakiejkolwiek wspólnoty społecznej, bezustannie powraca do pogmatwanych rodzinnych wspomnień oraz analizuje swoje nieudane związki. Napisane pełnym smutku i ironii językiem Kroniki oporu i miłości są bardzo osobistą książką w dorobku Ingi Iwasiów. Impulsem do stworzenia tej „rozsypanej kroniki” stało się uczestnictwo w demonstracjach, które angażowały dziesiątki tysięcy Polek i Polaków. Efektem jest przejmująca diagnoza stanu naszego społeczeństwa i kobiecego ducha w obliczu dramatycznie nabrzmiewających konfliktów politycznych" - przedstawia wydawnictwo.

Iwasiow-okladka ©Świat Książki