Banner Collegium Polonicum

Biblioteka Collegium Polonicum wznawia pracę w ograniczonym zakresie

Fotosesja-studenci-CP_2019_DSC3173-www ©CP

Od dziś, 11 maja br. otwarty jest punkt wypożyczeń i zwrotów przy ladzie bibliotecznej. Od poniedziałku do piątku, w godz. od 10:00 do 15:00, można wypożyczać zamówione wcześniej pozycje ze zbiorów Biblioteki Collegium Polonicum jak również dokonywać zwrotów wypożyczonej wcześniej literatury. Z usługi mogą korzystać zarejestrowani użytkownicy Biblioteki Collegium Polonicum.

„Książki można zamawiać drogą mailową, na adres biblio.cp@europa-uni.de, a zamówienia realizowane są od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni wolnych). Zamówienia złożone do godz. 16:00 będą realizowane dnia następnego, zamówienia wpływające po godz. 16:00 za dwa dni. Zamówienie powinno zawierać pełne dane bibliograficzne książki (autor, tytuł, rok wydania, miejsce) oraz sygnaturę w katalogu online Biblioteki Collegium Polonicum ze statusem „dostępna” („verfügbar”!)” – wyjaśnia dr Agnieszka Brockmann, kierowniczka Biblioteki.

Czytelnia biblioteki pozostaje zamknięta do odwołania: nie można korzystać z księgozbioru dostępnego wyłącznie w czytelni (np. czasopism) ani z komputerów. Aby skorzystać z zasobów dostępnych wyłącznie w czytelni można przesłać zamówienie na skan fragmentu wybranej publikacji.

Do punktu wypożyczeń przy ladzie bibliotecznej może podejść tylko jedna osoba z zachowaniem wszelkich środków ostrożności obowiązujących w przestrzeni publicznej, obowiązkowa jest ochrona dróg oddechowych (maseczka, szalik).

Szatnia biblioteki pozostaje zamknięta.

UWAGA! Do otwarcia czytelni i powrotu biblioteki do regularnego trybu pracy opłaty za przetrzymanie mediów w okresie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane.