Banner Collegium Polonicum

Specjalistyczne kursy językowe dla kandydatów na Polsko-Niemieckie Studia Prawnicze

Dla zainteresowanych kierunkiem studiów Polsko-Niemieckie Studia Prawnicze Uniwersytet Europejski Viadrina przygotował wyjątkowe oferty wychodzące naprzeciw potrzebom wynikającym z ich dwujęzyczności. Od samego początku studiów zajęcia prowadzone są w obu językach przez polskich oraz niemieckich wykładowców. Aby studiować z sukcesem już na starcie niezbędna jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego. W zależności od indywidualnego poziomu dwie wyjątkowe oferty Viadriny pozwolą uczniom poszerzyć lub zdobyć kompetencje językowe bezpośrednio lub na rok przed rozpoczęciem studiów.

Pierwszy z programów to Poziom B2/C1 – Viadrina Law Track, który jest ekskluzywnym miesięcznym programem językowym, skierowanym dla przyszłych studentek oraz studentów prawa na Viadrinie. Latem tego roku Viadrina Law Track wystartuje już po raz czwarty. Kurs odbędzie się wyłącznie w formie online, dzięki czemu zainteresowani będą mogli wziąć w nim udział bez obawy o swoje bezpieczeństwo.

Rekrutacja na kurs trwa do 31 lipca 2020 roku. Ilość miejsc jest ograniczona.

Pytania prosimy kierować na adres law-track@europa-uni.de

Drugi z programów to Poziom B1 – Viadrina-Intensive-Track i jest to pilotażowy roczny program dla osób zainteresowanych kierunkiem Polsko-Niemieckie Studia Prawnicze, ale których poziom języka niemieckiego nie jest jeszcze wystarczający, by podjąć studia w roku akademickim 2020/2021. Podobnie jak tzw. „klasy zerowe” w liceach dwujęzycznych, umożliwi on uczestnikom w relatywnie krótkim czasie podniesienie znajomości języka z poziomu B1 na C1 i tym samym rozpoczęcie Polsko-Niemieckich Studiów Prawniczych od roku akademickiego 2021/2022.

Uczestnicy Viadrina-Intensive-Track otrzymają status studentów collegu, który pozwoli im na korzystanie z wszelkich korzyści, które przysługują studentom - tanich obiadów na stołówce, darmowych podróży komunikacją publiczną w Brandenburgii i Berlinie oraz swobodnego korzystania z biblioteki.

Rekrutacja trwa do 7 sierpnia 2020 roku. Ilość miejsc jest ograniczona.

Z uwagi na to, iż w chwili obecnej strona internetowa kursu rocznego znajduje się z przygotowaniu, osoby zainteresowane prosimy o bezpośredni kontakt pod adresem law-track@europa-uni.de

Przypominamy, że zarówno oba te kursy, jak i studia w Niemczech, są de facto bezpłatne, obowiązuje jedynie opłata semestralna.

Informacji udziela:

Maria Bedziak, LL.M.

e-mail: law-track@europa-uni.de