Banner Collegium Polonicum

Katrin Lange, minister finansów i ds. europejskich Brandenburgii odwiedzi Viadrinę i Collegium Polonicum w Słubicach – zwiedzanie kampusu Viadriny i wycieczka rowerowa do Collegium Polonicum

We wtorek, 21 lipca br. minister finansów i ds. europejskich Brandenburgii, Katrin Lange wraz z Jobstem-Hinrichem Ubbelohde, sekretarzem ds. europejskich i pełnomocnikiem ds. stosunków polsko-brandenburskich odwiedzi Uniwersytet Europejski Viadrina i Collegium Polonicum w Słubicach.

Katrin Lange powitają prezydentka Viadriny, prof. dr Julia von Blumenthal i przedstawiciel władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Collegium Polonicum.

 Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do towarzyszenia wizycie. Miejsce spotkania znajduje się przy wejściu do budynku głównego Viadriny, Große Scharrnstraße 59, godz. 10:30.

 Po zwiedzeniu kampusu odbędzie się wspólna wycieczka rowerowa przez most graniczny do Collegium Polonicum w Słubicach, gdzie goście przybędą o godz. 10.50. W Collegium Polonicum minister Katrin Lange wpisze się do księgę pamiątkowej Viadriny i Collegium Polonicum oraz zwiedzi co-working space European New School of Digital Studies.

Następnie odbędzie się wewnętrzne spotkanie na temat rozwoju Uniwersytetu Europejskiego Viadrina i Collegium Polonicum, polsko-niemieckiej współpracy uniwersyteckiej oraz aktualnych wyzwań w czasie pandemii koronawirusa.