Banner Collegium Polonicum

Zaproszenie dla przedstawicieli mediów na otwarcie European New School of Digital Studies (ENS) w dniu 22 października br.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w uroczystym otwarciu European New School of Digital Studies (ENS) w czwartek, 22 października o godz. 18.00 w Collegium Polonicum w Słubicach. Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na uroczystość otwarcia wraz z dyskusją panelową, zwiedzaniem nowej coworking space oraz rozmowy z zespołem ENS.

Ze względu na reżim sanitarny przedstawicieli mediów obowiązuje wiążące zgłoszenie udziału przesłane do dnia 15 października br. na adres e-mail: press.cp@cp.edu.pl wraz z podaniem ilości osób.

Program

Uroczystość otworzą prof. Julia von Blumenthal, prezydentka Uniwersytetu Europejskiego Viadrina oraz prof. Tadeusz Wallas, prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie głos zabiorą minister ds. nauki Brandenburgii dr Manja Schüle jako przedstawicielka rządu Brandenburgii oraz Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego. Ambasador Francji w Niemczech I. E. Anne-Marie Descôtes przekaże pozdrowienie za pośrednictwem filmu wideo.

Szanse i wyzwania, które digitalizacja stawia przed nauką i uniwersytetami to temat dyskusji panelowej pt.: „The University Worth Fighting For”, w której wezmą udział:

- dr Nishant Shah, dyrektor ds. badań i rozwoju, ArtEZ University for the Arts, Holandia,

- Linda Walter, absolwentka Viadriny i założycielka bloga „Future Challenges”,

- dr Paul von Bünau, prezes idalabu, prezes Agency for Data Science.

Uroczystość ta jest również okazją do powitania nowych studentów w Collegium Polonicum z okazji nowego roku akademickiego 2020/21.

O muzyczną oprawę w trakcie otwarcia zadba berliński artysta ricoloop.

Z powodu ograniczonej ilości miejsc udział w uroczystości zarówno dla zaproszonych gości jak i dla przedstawicieli mediów jest możliwy wyłącznie po uprzednim zgłoszeniu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do dołączenia online na stronie:

www.europeannewschool.eu

Więcej informacji o wydarzeniu: www.europeannewschool.eu#opening

O ENS:

ENS jest wspólnym projektem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego zadaniem jest prowadzenie transdyscyplinarnych badań nad wyzwaniami społeczeństwa cyfrowego. Siedziba ENS znajduje się w Collegium Polonicum w Słubicach.
W semestrze zimowym 2020/21 rozpocznie działalność Master of Digital Entrepreneurship (MoDE) – pierwszy kierunek studiów European New School of Digital Studies.

Obecnie w ENS zatrudniani są profesorowie reprezentujący następujące dziedziny: „Prawo i etyka społeczeństwa cyfrowego”, „Zarządzanie informacją i transformacja cyfrowa”, „Socjologia technologii” oraz „Teoria polityki i demokracja cyfrowa”. Oprócz nich pracownicy naukowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu poprowadzą zajęcia z zakres nauk komputerowych.

Informacji udziela:

UAM Collegium Polonicum

Public Relations

ul. Kościuszki 1

69-100 Słubice

Tel. 61 829 6812

Fax 61 829 6809

www.cp.edu.pl