Banner Collegium Polonicum

Otwarcie European New School of Digital Studies tylko wirtualnie – zapraszamy do oglądania transmisji na żywo

Uroczyste otwarcie European New School of Digital Studies (ENS) w czwartek, 22 października o godz. 18.00 odbędzie się wyłącznie wirtualnie. Władze Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podjęły tę decyzję w związku z coraz poważniejszą sytuacją epidemiczną.

Prelegenci oraz uczestnicy dyskusji panelowej spotkają się wirtualnie i wezmą udział w otwarciu zgodnie z programem uroczystości.

Wszystkich zainteresowanych i przedstawicieli mediów zapraszamy do oglądania transmisji na żywo na stronie www European New School of Digital Studies www.europeannewschool.eu#opening lub Facebooku:  https://www.facebook.com/europeannewschool/posts/197072278523487

Program

Uroczystość online otworzą prof. dr Julia von Blumenthal, prezydentka Uniwersytetu Europejskiego Viadrina oraz prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie głos zabiorą minister ds. nauki Brandenburgii dr Manja Schüle jako przedstawicielka rządu Brandenburgii oraz Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego oraz I. E. Anne-Marie Descôtes, ambasador Francji w Niemczech.

Szanse i wyzwania, które digitalizacja stawia przed nauką i uniwersytetami to temat dyskusji panelowej pt.: „The University Worth Fighting For”, w której wezmą udział:

- dr Nishant Shah, dyrektor ds. badań i rozwoju, ArtEZ University for the Arts, Holandia,
- Linda Walter, absolwentka Viadriny i założycielka bloga „Future Challenges”,
- dr Paul von Bünau, prezes idalabu, prezes Agency for Data Science.

Uroczystość jest również okazją do powitania nowych studentów w Collegium Polonicum z okazji nowego roku akademickiego 2020/21.

Więcej informacji o uroczystości oraz program znajduje się na stronie: www.europeannewschool.eu#opening

O ENS:

https://europeannewschool.com

ENS jest wspólnym projektem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego zadaniem jest prowadzenie transdyscyplinarnych badań nad wyzwaniami społeczeństwa cyfrowego. Siedziba ENS znajduje się w Collegium Polonicum w Słubicach.
W semestrze zimowym 2020/21 rozpocznie działalność Master of Digital Entrepreneurship (MoDE) – pierwszy kierunek studiów European New School of Digital Studies.

Trzy z łącznie czterech profesur ENS są już obsadzone: „Prawo i etyka społeczeństwa cyfrowego”, „Zarządzanie informacją i transformacja cyfrowa” oraz „Teoria polityki i demokracja cyfrowa”. 22 października br. dołączy czwarta: „Socjologia technologii”.
Oprócz nich pracownicy naukowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu poprowadzą w ramach ENS zajęcia z zakres nauk komputerowych.