Banner Collegium Polonicum

Nowe godziny otwarcia Biblioteki Collegium Polonicum

Wychodząc naprzeciw życzeniom użytkowników od poniedziałku, 1 marca br., Biblioteka Collegium Polonicum zmienia godziny otwarcia. W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki czytelnia będzie dostępna w godzinach od 9:00 do 16:00, a w środy w godz. od 12:00 do 19:00. Nadal obowiązuje ścisły reżim sanitarny: rejestracja przy wejściu do budynku Collegium Polonicum, dezynfekcja rąk, noszenie maseczki oraz zachowanie bezpiecznych odległości.

Pomimo ograniczeń sanitarnych dostępne są wszystkie dotychczasowe usługi biblioteki: literatura w wolnym dostępie do półek, czytelnia czasopism, komputerowe miejsca pracy z dostępem do publikacji elektronicznych. Można także zwiedzić wystawy pokazywane w czytelni: „Mecenasie i ciemiężco” poświęconą przyjaźni Zbigniewa Herberta i Karla Dedeciusa oraz „Trwanie w klauzurze” o życiu i twórczości Henryka Bereski.

Nadal można skorzystać z usługi „zamów skan ze zbiorów Biblioteki CP” oraz zamówić książki do wypożyczenia. Opłaty za przetrzymanie mediów w okresie pandemii nie są naliczane.

stopka_mail ©CP