Banner Collegium Polonicum

Ogrody Słubfurtu: Robimy piknik i budujemy meble i kwietniki

W sobotę, 28 maja br. w godz. 15:00-18:00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Ogrodów Słubfurtu. Tym razem będzie można działać na tarasie widokowym Collegium Polonicum.

W ramach projektu „Ogrody Słubfurtu“ w dwumieście powstają dwa ogrody publiczne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej pracy w ogrodzie w dwóch miejscach – na tarasie widokowym Collegium Polonicum oraz na Placu Mostowym. Zapraszamy serdecznie do udziału, będzie można wypróbować i zrealizować własne pomysły lub po prostu poznać pracę w ogrodzie. Zbudujemy skrzynki na rośliny i meble z palet i opon oraz posadzimy pierwsze rośliny i nasiona. Odbędzie się też wspólny piknik i grill - prosimy o przyniesienie własnego prowiantu. 

PLAKAT

O projekcie:

European New School of Digital Studies Uniwersytetu Europejskiego Viadriny we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundacja na rzecz Collegium Polonicum realizują we współpracy ze stowarzyszeniem Słubfurt e.V. wspólny projekt ogrodowy. Na tarasie widokowym Collegium Polonicum (CP) oraz na Brückenplatz 2.0 powstaną dwa polsko-niemieckie ogrody publiczne. Realizacja odbędzie się w ramach praktycznych warsztatów, na które zaproszeni są mieszkańcy dwumiasta Frankfurt nad Odrą i Słubice.

Facebook: https://www.facebook.com/Ogrody-Słubfurtu-Słubfurter-Gärten-111187528236215

Instagram: https://www.instagram.com/ogrodyslubfurtu/

Sponsor 
Unia Europejska | Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego | Fundusz Małych Projektów Euroregion PRO EUROPA VIADRINA