Banner Collegium Polonicum

Duża aula Collegium Polonicum czeka na pierwszych gości

Nowy rok akademicki 2022/23 studentki i studenci Collegium Polonicum w Słubicach powitają w odbudowanej po pożarze dużej auli. Prawie cztery lata temu, 31 lipca 2018 roku pożar oraz akcja gaśnicza urządziły olbrzymie szkody w tej najbardziej reprezentacyjnej sali uczelni, która wymagała kompletnego odbudowania wnętrza oraz elementów dachu. Jednak dzięki sprawnej akcji gaśniczej pożar nie rozprzestrzenił się, a pracownicy Collegium Polonicum uratowali cenny fortepian.

Tak jak cały kompleks Collegium Polonicum nową aulę zaprojektował architekt Tomasz Durniewicz, a prace nadzorował Dział Techniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na czele z zastępcą kanclerza ds. remontów i inwestycji, Markiem Sobczakiem.

Nowa aula ma 420 miejsc, czyli o 36 więcej, wygodne fotele, nowoczesne oświetlenie oraz nagłośnienie i jest jedną z największych i najnowocześniejszych sal w regionie. Tradycyjnie będą się w niej odbywać uroczystości akademickie, konferencje, ale również koncerty i przedstawienia teatralne. Kalendarz rezerwacji z każdym dniem się zapełnia i mieszkańcy Słubic i Frankfurtu nad Odrą już niedługi będą mogli skorzystać z bogatej oferty kulturalnej.

Koszt remontu wyniósł około 7 milionów złotych, a aż 730 tys. zł na odbudowę dużej auli przekazał Urząd Miasta i Gminy Słubice.

Oficjalne otwarcie auli odbędzie się podczas inauguracji roku akademickiego 2022/23 w piątek, 21 października br., o godz. 12:00.

Już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców Słubfurtu!

duza_aula_1_600 ©Adam Czerneńko