Banner Collegium Polonicum

Polski Dzień Informacyjny na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą

Po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą ponownie zaprasza na Polski Dzień Informacyjny w formie stacjonarnej! Wydarzenie to odbędzie się 27 października w godz. 10:00-16:00 w budynku uczelni przy Europaplatz 1. Zaproszenie adresowane jest zarówno do uczniów szkół ponadpodstawowych, jak i studentów rozważających wyjazd na Erasmusa do Niemiec, bądź studia magisterskie za granicą. Już niemal 300 osób zgłosiło swój udział w wydarzeniu.

W ramach Polskiego Dnia Informacyjnego kandydaci na studia będą mogli zasięgnąć obszernych informacji w języku polskim na temat oferty edukacyjnej, procesu rekrutacji, programów stypendialnych, semestrów zagranicznych czy bezpłatnych kursów przygotowujących do studiów na Viadrinie. W centrum Polskiego Dnia Informacyjnego jak zwykle będą prezentacje wybranych kierunków uczelni. W tym roku będą to: Cultural and Social Studies, Polsko-Niemieckie Studia Prawnicze oraz International Business Administration/Internationale Betriebswirtschaftslehre.

Wyjątkowym wydarzeniem dla osób zainteresowanych studiami prawniczymi w języku angielskim będzie premierowa zapowiedź nowego kierunku – Governance of Organizations!

Tegoroczną imprezę wzbogacą także warsztaty języka niemieckiego i angielskiego!

Wciąż można zgłosić swój udział w wydarzeniu!

Informacje na temat zapisów oraz szczegółowy program dostępne są na stronie internetowej uczelni.