Banner Collegium Polonicum

Dzień Wiedzy o Niemczech w Collegium Polonicum w Słubicach

W środę, 22 marca br. w godz. 9:30-14:00 w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się Dzień wiedzy o Niemczech. To nowe wydarzenie skierowane jest do uczennic i uczniów szkół średnich, którzy chcą zdobyć więcej informacji o sąsiednim kraju. Na uczestników czeka pasjonująca wycieczka w nieznane wymiary niemieckiej historii, kultury, języka i relacji polsko-niemieckich.

„Jadąc w XXI wieku z sąsiedzką wizytą za Odrę, niemal nie uświadamiamy sobie, że już przekroczyliśmy granicę innego państwa. Podróżując po Niemczech, odwiedzając niewielkie miasteczka i nowoczesne niemieckie metropolie, rzadko zastanawiamy się nad tym, kim są ich mieszkańcy, skąd wzięły się Niemcy?” – przedstawia prof. Justyna Krauze-Pierz, kierownik Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, współorganizatorka wydarzenia.

Podczas warsztatów (prowadzonych w języku polskim) uczniowie wyruszą w podróż z Berlina do Wersalu i nie bacząc na toczącą się wokół wojnę będą towarzyszyć cesarzowi Wilhelmowi I podczas proklamacji Cesarstwa Niemieckiego. Następnie w głębinach Odry będą poszukiwać jej legendarnych mieszkańców, aby za chwilę stać się częścią niemieckiej popkultury i następnie bezboleśnie zderzyć się z wielką niemiecką polityką w jej fascynujących momentach.

Na uczestników czeka dobra zabawa w Collegium Polonicum w Słubicach, a zdobytą wiedzę będzie można sprawdzić w konkursie w formie quizu Kahoot z nagrodami!

Nauczyciele będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach „Wykorzystanie multimediów w nauce języka niemieckiego”, które poprowadzi dr Sebastian Chudak z UAM.

Zgłoszenia na załączonym formularzu należy przesłać do 24 lutego br. na adres e-mail: katarzyna.kochanska@amu.edu.pl

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

forumlarz zgłoszeniowy

program wydarzenia

Informacji udziela:

Collegium Polonicum w Słubicach
Public Relations
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
Tel. 61 829 6801
e-mail: katarzyna.kochanska@amu.edu.pl
www.cp.edu.pl