Banner Collegium Polonicum

Utrapienia, błędy, gniew Janusza Korczaka – rozmowa z dr Agnieszką Zgrzywą, autorką książki „Recepty Starego Doktora” w Bibliotece Collegium Polonicum w Słubicach

We wtorek, 21 lutego 2023 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Collegium Polonicum odbędzie się spotkanie z dr Agnieszką Zgrzywą, autorką wypisów z dzieł Janusza Korczaka Recepty Starego Doktora (Wydawnictwo PWN 2022).

Intrygujący tytuł  – Utrapienia, błędy, gniew Janusza Korczaka – zapowiada rozmowę ukazującą postać Doktora, ikoniczną dla pedagogiki, w nieco innym świetle niż to, które zazwyczaj hagiograficznie ją oświetla. Fakty, o których usłyszymy, nieczęsto się wspomina, lecz zdaniem Agnieszki Zgrzywy mogą one wzbudzić jeszcze większe zrozumienie, życzliwość i współczucie dla Bohatera spotkania. Gościni Biblioteki przeczyta również swoje ulubione recepty, zamieszczone w wyborze. 

Jakie były smutki i rozczarowania Starego Doktora? Czy Korczak ponosił pedagogiczne porażki? – to jedne z tematów, o których będzie można porozmawiać z autorką książki.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.

recepty_starego_doktora

O autorce

Dr Agnieszka Zgrzywa od wielu lat wykłada w Collegium Polonicum, wydała książkę "Poeta i baśń" o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim oraz pod nazwiskiem Dworniczak książkę "Stanisław Grochowiak".

Jej pasją są dydaktyka i metodyka nauczania, tłumaczenia z języka rosyjskiego i niemieckiego oraz śpiew (YouTube: MI-JA Aga).

 

Informacji udziela:

Collegium Polonicum w Słubicach
Public Relations
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
Tel. 61 829 6812
press.cp@cp.edu.pl
www.cp.edu.pl