Banner Collegium Polonicum

Krzysztof Zanussi odwiedzi Collegium Polonicum i Viadrinę

Spotkanie z reżyserem

Krzysztof Zanussi odwiedzi Collegium Polonicum i Viadrinę

Collegium Polonicum zaprasza na otwarte spotkanie autorskie z Krzysztofem Zanussim – reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym.

Prof. Krzysztof Zanussi odwiedzi Słubice i Frankfurt nad Odrą w poniedziałek, 3 kwietnia. O godz. 11.40 w auli Collegium Polonicum spotka się ze studentami i młodzieżą z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. Spotkanie ma otwartą formułę i mile widziani są wszyscy zainteresowani rozmową z reżyserem. Serdecznie zapraszamy uczniów z wszystkich szkół. Następnie Krzysztof Zanussi uda się na Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, gdzie spotka się z prezydentem prof. dr. Eduardem Mühle. 

To jednak nie koniec atrakcji, które przygotowali organizatorzy. O godz. 18.00 w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury prof. Krzysztof Zanussi wygłosi prelekcję przed pokazem jego filmu pt. „Iluminacja” (1972), wyświetlanego w ramach kina konesera (godz. 19.00). Po seansie będzie kolejna możliwość do dyskusji z reżyserem. 

Krzysztof Zanussi uważany jest za jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina, działającego w nurcie kina Młodej Kultury oraz moralnego niepokoju. Jego filmy dotykają problemów moralności, wiary, zła i człowieczeństwa. Jest laureatem licznych nagród, do najważniejszych należą Złoty Lew w Wenecji za film Rok spokojnego słońca (1984) czy dwukrotne Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za Barwy ochronne (1976) oraz Życie jako śmiertelną chorobę przenoszoną drogą płciową (2000).

Serdecznie zapraszamy!

Krzysztof Zanussi_by Mikolaj Rutkowski