Banner Collegium Polonicum

„Pedagogika teatru w nauczaniu języków obcych“

Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum już po raz piąty zaprasza zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach:

„Pedagogika teatru w nauczaniu języków obcych“

Miejsce:  Słubice, Collegium Polonicum, sala: 20
Data: piątek, 09.03.2018, godz. 12.00-15.00
Prowadzące:
pani Peggy Einenkel  - aktorka i pedagog teatru, pracuje w Messe und Veranstaltungs GmbH w Kleist Forum w Frankfurcie nad Odrą
pani Lucie Teisingerova - tancerka i pedagog teatru                                                                                                                                              

W trakcie warsztatów prowadzące przedstawią uczestnikom sposoby urozmaicania lekcji języków obcych poprzez zajęcia teatralne oraz nadania im lekkości za pomocą metod pedagogiki teatru. Różnorodne gry i ćwiczenia z użyciem metod pedagogiki teatru umożliwiają uczniom odczuwanie języka obcego wszystkimi zmysłami. Poprzez mimikę, gestykulację całym ciałem, jak również spontaniczne użycie języka obcego, każda lekcja może stać się przygodą.

Zastosowanie pedagogiki teatru podczas zajęć wspiera również rozwijanie koncentracji, kompetencji społecznych i pracy w zespole.

Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie.

Maksymalna liczba uczestników: 20.

Prosimy o zgłaszanie udziału z podaniem krótkich informacji o doświadczeniu zawodowym mailowo do dnia 05.03.2018 do pani Astrid Kapler w Lektoracie Języków Obcych Collegium Polonicum: kapler@europa-uni.de