Banner Collegium Polonicum

Stanowienia prawa na szczeblu Unii Europejskiej

W imieniu prof. dr hab. iur. Arkadiusza Wudarskiego mamy przyjemność zaprosić, w środę 05.07.2023 r. na godz. 17:00 do Małej Auli Collegium Polonicum w Słubicach wszystkich zainteresowanych na wykład oraz warsztaty w ramach 53. Seminarium Badawczego IUS PRIVATUM. Prelegentem będzie Pan Ulrich Trautmann, pełniący funkcję Senior Expert w Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Handlu, wygłosi on wykład oraz później poprowadzi warsztaty na temat "Stanowienia prawa na szczeblu Unii Europejskiej".

Wydarzenie jest częścią seminarium badawczego IUS PRIVATUM, które stanowi przestrzeń wymiany między nauką a praktyką, prawem krajowym z prawem zagranicznym a także zachęca do dyskusji młodych badaczy z ekspertami. Seminarium ma na celu prezentację wyników badań, wymianę opinii, analizę i ocenę zachodzących i planowanych zmian w prawie prywatnym, a także poszukiwanie rozwiązań problemów występujących w praktyce stosowania prawa.

Pan Ulrich Trautmann wygłosi wykład na temat procedur legislacyjnych w Unii Europejskiej, po którym odbędą się interaktywne warsztaty omawiające praktyczne aspekty legislacji. Stanowi to wyjątkową okazję do uzyskania dogłębnego wglądu w ramy prawne Unii Europejskiej oraz pogłębienia zrozumienia procedur prawotwórczych na szczeblu unijnym.

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej, z możliwością połączenia za pośrednictwem platformy Zoom.

Rejestracje przyjmujemy pod adresem: Sekretariat-Wudarski@europa-uni.de.

Z niecierpliwością czekamy na Państwa udział!

Mr. Trautmann IUS PRIVATUM_600