Banner Collegium Polonicum

Pierwsza inauguracja roku szkolnego ULO w Słubicach

3 września rok szkolny rozpoczęli uczniowie nowo otwartego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach. W roku szkolnym 2018/2019 naukę podjęło 24 uczniów: 10 uczniów wybrało profil humanistyczny, natomiast 14 uczniów – profil biologiczno-chemiczny. Rok szkolny uroczyście otworzył JM Rektor, prof. Andrzej Lesicki:

- Życzę, aby ten rok był rokiem, w którym spełnią się wasze oczekiwania. Niech kolejne lata przybliżają was do matury, która będzie przepustką do dalszej nauki i podjęcia studiów na każdym uniwersytecie i tych najlepszych uczelniach – mówił Rektor prof. Andrzej Lesicki – choć nie ukrywam, że chciałbym abyście studiowali na UAM - dodał z uśmiechem Rektor. Życzenia złożył także Prorektor prof. Tadeusz Wallas: – Obiecujemy Wam dobre warunki do nauki, ale obiecujemy także, że przed wami dużo pracy. Dlatego liczymy, że będziecie od pierwszych lekcji należycie wypełniać uczniowskie obowiązki, a to w przyszłości otworzy przed Wami te najbardziej oblegane kierunki studiów.

Wielu sukcesów w nowym roku szkolnym licealistom życzył także Prezydent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, prof. Stephan Kudert. Podczas tegorocznej rekrutacji, wpłynęło łącznie 51 wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej. Większość uczniów, którzy zostali przyjęci napisało egzamin gimnazjalny z bardzo dobrym wynikiem oraz może pochwalić się czerwonym paskiem na świadectwie.

Nauczycielami Liceum są w większości nauczyciele akademiccy z UAM oraz nauczyciele z słubickich szkół ponadgimnazjalnych. Dyrektorem placówki został polonista dr Jan Zgrzywa.

Uczniowie liceum będą korzystać z sal oraz laboratoriów Collegium Polonicum w wyznaczonej części budynku. Będą także brali udział w wydarzeniach akademickich jak Noc Naukowców i Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Sale lekcyjne zostały odświeżone, zajęcia z wychowania fizycznego będą odbywały się na miejskiej hali sportowej.