Banner Collegium Polonicum

VII edycja Targów Edukacji i Pracy „EDUKACJA-PRACA-KARIERA” w Collegium Polonicum

W czwartek 17 listopada 2016r. w godz. 10:00-14:00 w budynku Collegium Polonicum po raz siódmy odbyły się  Targi Edukacji i Pracy pt. „EDUKACJA-PRACA-KARIERA”.

Wydarzenie jest kontynuacją organizowanych w ubiegłych latach imprez, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży z regionu. Jak co roku w targach wzięło udział ponad 50 wystawców i ponad 700 uczniów.

Organizatorami targów są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Collegium Polonicum w Słubicach, Starostwo Powiatowe w Słubicach oraz Lubuska Wojewódzka Komenda OHP w Zielonej Górze/Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Słubicach.
Targi skierowane są do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, planującej swoją dalszą drogę edukacji oraz studentów i absolwentów planujących dalsze kształcenie, czy wchodzących na rynek pracy oraz do młodzieży bezrobotnej i poszukującej pracy, jak również wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej.
W trakcie targów zwiedzający mają okazję bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi oraz przedstawicielami firm. Oferta targowa jest skierowana przede wszystkim do osób młodych, zarówno uczących się, jak i tych poszukujących możliwości dalszego kształcenia i zatrudnienia. Najważniejszym elementem targów jest prezentacja ofert kierunków kształcenia, poszukiwanych na rynku zawodów oraz prezentacja pracodawców i ich oferty dostępnych miejsc pracy.
W ramach targów odbywają się również warsztaty, m.in. z zakresu: rozwoju osobistego, chemii, biologii, nauk politycznych, j. polskiego i języków obcych prowadzone przez wykładowców i studentów Collegium Polonicum oraz przedstawicieli firm i instytucji rynku pracy.
Młodzież ma okazję zdobyć cenne informacje m. in. z zakresu autoprezentacji, rynku pracy, wyboru zawodu, planowania kariery oraz przedsiębiorczości. W debacie oksfordzkiej uczestnicy mogli rozwijać kulturę dyskutowania i wzmacniać umiejętność przedstawiania własnych racji.