Banner Collegium Polonicum

Targi Edukacja-Praca-Kariera

targi-www ©Sylwia Cor

W czwartek, 19 listopada 2015r., w godz. 10:00-14:00, odbyły się w Collegium Polonicum w Słubicach Targi Edukacja-Praca-Kariera.

Organizatorami Targów były UAM Collegium Polonicum w Słubicach, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Słubicach oraz Starostwo Powiatowe w Słubicach.

Targi stanowiły wkład w obchody 8 Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego na świecie wydarzenia promującego przedsiębiorczość i odejmowanie biznesowych inicjatyw.

Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów ostatnich klas gimnazjów, liceów oraz studentów i osób poszukujących pracy. Celem Targów jest przedstawienie możliwości kształcenia i zatrudnienia, zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Zwiedzający mieli możliwość bezpośredniego spotkania się z przedstawicielami szkół, uczelni wyższych, pracodawców, jak również doradcami zawodowymi. Mogli dowiedzieć się o trendach panujących na naszym i zagranicznym rynku pracy. Ważnym elementem Targów były warsztaty, podczas których młodzi mogli zwiększyć swoje kompetencje społeczne, językowe, zaplanować ścieżkę kariery oraz wziąć udział w wykładach akademickich. 

Swoją ofertę przedstawiło blisko 50 wystawców z obszaru województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz z Niemiec. Były to szkoły średnie, uczelnie wyższe, pracodawcy, instytucje odpowiedzialne za kształcenie ustawiczne.

TG2015 ©CP TG2015a ©CP TG2015c ©CP

TG2015d ©CP TG2015e ©CP TG2015g ©CP