Banner Collegium Polonicum

Targi Edukacja-Praca-Kariera

15 listopada 2017r. w godz. 10:00-14:00 w budynku Collegium Polonicum już po raz ósmy odbyły się Targi Edukacji i Pracy pt. „EDUKACJA-PRACA-KARIERA bez granic”.

Wydarzenie jest kontynuacją organizowanych w ubiegłych latach imprez, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży z regionu. W targach wzięło udział ponad 50 wystawców i tak jak w ubiegłych latach ponad 700 uczniów.

Organizatorami targów są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Collegium Polonicum w Słubicach, Starostwo Powiatowe w Słubicach, Lubuska Wojewódzka Komenda OHP w Zielonej Górze/Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Słubicach oraz Fundacja na rzecz Collegium Polonicum

Targi skierowane są do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, planującej swoją dalszą drogę edukacji oraz studentów i absolwentów planujących dalsze kształcenie, czy wchodzących na rynek pracy oraz do młodzieży bezrobotnej i poszukującej pracy, jak również wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej.

W trakcie targów zwiedzający maja okazję bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi oraz przedstawicielami firm. Oferta targowa jest skierowana przede wszystkim do osób młodych, zarówno uczących się, jak i tych poszukujących możliwości dalszego kształcenia i zatrudnienia. Najważniejszym elementem targów jest prezentacja ofert kierunków kształcenia, poszukiwanych na rynku zawodów oraz prezentacja pracodawców i ich oferty dostępnych miejsc pracy.

W ramach targów odbywają się również  warsztaty, m.in. z zakresu: rozwoju osobistego,  j. polskiego i języków obcych prowadzone przez wykładowców i studentów Collegium Polonicum oraz przedstawicieli firm i instytucji rynku pracy. 

TG2017a ©CP TG2017c ©CP TG2017d ©CP

TG2017f ©CP TG2017h ©CP TG2017bb ©CP