Wyjazd studyjny do Berlina w ramach projektu „Pina Bausch und das Tanztheater – was Menschen bewegt”

W dniu 8 grudnia 2016r. studenci filologii polskiej jako obcej w Collegium Polonicum po raz kolejny wzięli udział w wyjazdowym projekcie artystyczno-językowym w Berlinie zatytułowanym Pina Bausch und der Tanztheater – was bewegt die Leute.

Tematem przewodnim była postać  światowej sławy niemieckiej choreografki  i tancerki – Piny Bausch.  W ramach zajęć projektowych studenci aktywnie zwiedzili wystawę w berlińskim Martin Gropius Bau poświęconą życiu i twórczości artystki, wykonując tam wcześniej zaplanowane zadania.

Po obejrzeniu wystawy grupa udała się na długi spacer po Berlinie, zwiedzając po drodze m.in. fragmenty Muru Berlińskiego, Pomnik Ofiar Holocaustu, Bundestag, Brandenburger Tor, aleję Unten den Linden oraz Berliner Dom.

Ostatnim punktem programu, i niewątpliwą atrakcją, była zabawa na jednym z licznych jarmarków bożonarodzeniowych - "Berliner Weihnachtszeit" am Roten Rathaus.

Aga u Gruppe Dom i Fernsehturm ©Astrid Kapler

Brandenburger Tor 1 ©Astrid Kapler