Banner Collegium Polonicum

OgłoszeniaOGŁOSZENIA ZWIĄZANE ZE STUDIAMI:

Zajęcia dydaktyczne na kierunku prawo będą prowadzone w formie zdalnej.

Kulturoznawstwo
– zajęcia oferowane przez UAM: wszystkie wykłady będą odbywać się w formie zdalnej, wyjątek - Kurs praktyczno-treningowy w semestrze zimowym, zatytułowany "Performative Team Training in Contemporary Multicultural World” - stacjonarnie.
– zajęcia oferowane przez UEV: zajęcia będą się odbywały w systemie hybrydowym.

Filologia germańska, specjalność germanistyka międzykulturowa
– zajęcia oferowane przez UAM: wszystkie wykłady będą odbywać się w formie zdalnej
- zajęcia oferowane przez EUV: zajęcia zdalnie, z wyjątkiem  praktyczniej nauki języka niemieckiego lub polskiego – stacjonarnie.


UAM a COVID-19 - wszelkie komunikaty i zarządzenia obowiązujące na UAM


Automatyczne przedłużenie okresu ważności legitymacji studenckich do 31 maja 2020 roku - rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 marca br. 
W związku z powyższym w chwili obecnej nie przyjmuje się legitymacji do przedłużenia.


W celu ograniczenia obciążeń finansowych studentów, w sytuacji wprowadzenia na terenie całego kraju stanu zagrożenia epidemicznego i zamknięcia wielu miejsc pracy studentów, odracza się terminy pobierania opłat związanych ze studiami - LINK


KORONAWIRUS - zalecenia Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego


Broszura informacyjna dla studentów 1-go roku w roku akad. 2019/2020


Organizacja roku akademickiego 2019/2020


Szkolenie BHP - obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających studia w roku akad. 2019/2020:

Harmonogram dla studentów rozpoczynających studia od semestru zimowego 2019/2020:
a) uruchomienie Szkolenia: 18 listopada 2019 r.,
b) czas na zapoznanie się ze Szkoleniem i zaliczenie testu (pierwsze i ewentualne drugie podejście): od 18 listopada 2019 r. do 29 lutego 2020 r. 


Ubezpieczenie studenta przez Uczelnię


Wsparcie psychologiczne na UAM


Trudne zachowania studenta (lub innej osoby) – zasady postępowania


KONKURSY, STYPENDIA, PROGRAMY, KONFERENCJE...

Pierwsza edycja programu Ministerstwa Finansów (MF) - Ambasadorzy MF !
Uczestnicy programu będą m.im.:
- współpracować przy promocji programów i staży MF wśród studentów na uczelniach,
- brać udział w wydarzeniach organizowanych przez MF i targach pracy,
- przybliżać zainteresowanym studentom i doktorantom zasady rekrutacji oraz możliwości podjęcia pracy w MF,
- korzystać z dedykowanych szkoleń,
- współpracować z ekspertami MF przy badaniach i publikacjach,
- poznawać MF „od kuchni”.

Program trwa semestr, z możliwością przedłużenia współpracy:
- edycja jesienna - od 1 sierpnia do 31 stycznia,
- edycja wiosenna - od 1 lutego do 31 lipca.
Aby zaaplikować, zainteresowana osoba powinna wypełnić formularz do dnia 30 czerwca br. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, a najlepsi zostaną ambasadorami. Dodatkowe informacje zostały zamieszczone na stronie internetowej MF.

PLAKAT
REGULAMIN
POROZUMIENIE


Do wygrania 12 płatnych staży w Ministerstwie Finansów!! LINK 
Ministerstwo Finansów już po raz 7 organizuje konkurs Podatkowi Liderzy. Jego celem jest akceleracja  kariery zawodowej poprzez edukacjęstudentów i absolwentów uczelni wyższych (kierunków z dziedzin nauk prawnych lub ekonomicznych), skierowana na tematy aktualnych problemów polskiego prawa podatkowego i roli Ministerstwa Finansów w kreowaniu rozwiązań. Konkurs wspiera również rekrutację absolwentów do pracy w resorcie. 
Aby wziąć udział w konkursie zainteresowana osoba (student lub absolwent studiów na kierunku z dziedzin nauk prawnych lub ekonomicznych, który w dniu rozpoczęcia stażu nie ukończył 30. roku życia) powinna przygotować pracę konkursową na temat „Partnerstwo biznesu z fiskusem” i wraz z wymaganymi dokumentami przesłać ją na podany adres email (praktyki@mf.gov.pl) do 24 maja 2020 r.


Program "Aktywny samorząd" adresowany do studentów z niepełnosprawnościami - od 1 marca 2020r. możliwość złożenia wniosku w ramach elektronicznego naboru w Systemie Obsługi Wsparcia. 


Praktyka w Deutsch-Polnische Stiftung Kulturpflege und Denkmalschutz (DPS), Görlitz w okresie lipiec - wrzesień 2019


Aktywny Samorząd 2019 - program skierowany do osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności 


18. Letnia Szkoła Wyszehradzka  - hasło przewodnie tegorocznej edycji: Rethink Past & Design Future. Program skierowany do osób w wieku 18-32. Rekrutacja do 31 marca 2019!
- INFORMACJE
- PLAKAT


OFERTA praktyk dla studentów/pracy dla absolwentów prawa w Kancelarii Prawnej BLU dr Katarzyna Styrna - Bartman we Wrocławiu.


Możliwość odbycia praktyk w dziale prawnym i compliance niemieckiej grupy kapitałowej w Polsce dla studentów prawa


Studentischer Nebenjob als CampuScout


Sobota 24.11.2018, godz. 18:00 koncert z muzyką filmową i musicalową w Sali Koncertowej C. F. E. Bacha 


Schule des Polnischen Rechts“ im Rahmen des DAAD-GoEast-Programms


Zaproszenie na polsko-niemieckie sympozjum sędziowskie: “Niezależność sądownictwa – Niemcy i Polska w porównaniu“, które odbędzie się dnia 25 października 2018 r. w Cottbus w budynku Sądu Krajowego.


Parlament Samorządu Studentów UAM organizuje Uczelniany Konkurs na Budżet Projektowy KOWADŁO 2018, do udziału w którym zaprasza studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu. Inicjatywa ma na celu nagrodzić, a przede wszystkim dofinansować najlepsze projekty naukowe, kulturalne oraz sportowe, skierowane do studentów.

Konkurs został objęty patronatem prorektor ds. studenckich, prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej.


Bezpłatny Magazyn o pracy w Polsce:
Kariera w Finansach i Bankowości;
Careers in Poland 


Konferenz "Managing manorial Heritage" / 5-7.10.2018


Jeśli jesteś studentem UAM i chcesz zostać wolontariuszem podczas Nocy Naukowców na naszej Uczelni, podeślij zgłoszenie na adres konkretnego koordynatora NN wydziałowego, podając:
- imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i nazwę swojego wydziału.

 Termin nadsyłania zgłoszeń: 14.09.2018.


15. Frankfurter Medienrechtstage 2018: 26. - 27. Juni 2018


Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne 2018

Niemiecki Bundestag wraz z berlińskim Wolnym Uniwersytetem, Uniwersytetem im. Humboldtów w Berlinie oraz Politechniką Berlińską zaprasza do skorzystania z trwającego pięć miesięcy Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego (Internationales Parlaments-Stipendium IPS) w Berlinie.
Zgłoszenia do 30 czerwca - LINK


Zaproszenie do udziału w konkursie dla studentów, w którym można wygrać bilet uczestnictwa w międzynarodowej konferencji dla branży nieruchomości komercyjnych – SIOR EUROPEAN CONFERENCE (27 -29.06 w Warszawie).

Plakat


Bezpłatne szkolenie "zmieniajMY MIASTO" organizowane w ramach etapu składania projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.


Aktywny Samorząd 2018 - program skierowany do osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności .


VON ZANTHIER&SCHULZ Kancelaria Prawnicza sp. k. do Poznańskiego Biura od zaraz poszukuje studentów IV i V roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu , na stanowisko:

Praktykanta (praktyka odpłatna)


Nabór do służby przygotowawczej w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej - procedury.


Zaproszenie do udziału w XVIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Zarządzanie wartością”.
Konferencja odbędzie się podczas rejsu promem do Szwecji w terminie 6-9 października 2018 roku.


Praktyki zawodowe Polsha24.comпрофессиональнуе практику Polsha24.com


Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Nauka Okiem Młodego Naukowca” – II Edycja - 09.06.2018 – Łódź


SEMINAR Wachsende Ungleichheit: Gefahr für unsere Gesellschaft und für unsere Demokratie?
Kloster Lehnin, Freitag, 20. April, 17°° Uhr, bis Sonnabend, 21. April 2018, 17³° Uhr


Einladung zur Veranstaltung „Wie die Krim 'russisch' wurde…“, 12.04.2018, 18:15 Uhr, Logensaal Europa-Universität Viadrina


Praktyki Volkswagen Poznań Sp. z o.o., termin: 6 sierpnia – 28 września, wynagrodzenie: 2500 zł brutto za miesiąc

1. Praktykant w Dziale Prawnym

2. Praktykant w Dziale Rozrachunki


Praktyki dla studentów w ramach programu LLP/Erasmus


Spotkanie informacyjne dla osób fizycznych dotyczące możliwości skorzystania z kursów i/lub szkoleń podnoszących kompetencje i/lub kwalifikacje – Zielona Góra, 27.03.2018r.
Formularz zgłoszeniowy


VI Międzynarodowa Konferencja Magistrantów - 10 maja 2018r. godz. 10:00, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Konferencja jest organizowana już po raz szósty przez Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich, Szkołę Języka i Kultury Polskiej i Koło Naukowe Studentów Obcokrajowców „Wieża Babel” oraz Centrum Języka i Kultury Chińskiej. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Karta zgłoszeniowa


Zapraszamy studentów, którzy otrzymali stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz stypendium Rektora I stopnia na uroczyste wręczenie dyplomów w dniu 16 marca o godz. 11.00 w Sali im. Lubrańskiego w budynku Collegium Minus w Poznaniu.


Weź udział w #SustainHack -  ogólnopolskim konkursie skierowanym do kreatywnej społeczności (programistów, grafików, inżynierów, naukowców, marketingowców, startupów i in.), która ma za zadanie w określonym czasie od 13 lutego do 5 kwietnia dostarczyć swój pomysł na jedno lub dwa z wyznaczonych w konkursie wyzwań. Konkurs organizowany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu na platformie ChallengeRocket.com. Hackathon jest organizowany w formie wyzwania online, dzięki czemu w wydarzeniu mogą uczestniczyć wszyscy - bez względu na lokalizację.

#SustainHack – hakuj dla zrównoważonego rozwoju


Konferencja, pt. "Forum Azja-Europa" w dniach 10 – 11 kwietnia 2018 r. - wydarzenie organizowane przez Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM -  LINK 


Wielkie Grillowanie UAM 2018 zbliża się wielkimi krokami. Są to dwa dni świetnej zabawy, genialnych koncertów i wyjątkowej atmosfery jaka towarzyszy temu tworzonemu przez studentów wydarzeniu. Wy też możecie zaangażować się w organizację jednego z największych festiwali muzycznych w Wielkopolsce! Już teraz trwa nabór wolontariuszy, którzy mogą dołączać do teamów takich jak: Straż Studencka, Animacja, Info, Sponsoring, VIP, Promocja czy Teren.
Na każdego wolontariusza czeka, przede wszystkim piękna przygoda, nowe znajomości, satysfakcja z wykonywanej pracy, a do tego koszulka festiwalowa, gadżety, zaproszenie VIP, a nawet referencje zawodowe! :)
Opisy Teamów i formularz rejestracyjny znajdziecie tutaj => http://bit.ly/2HEixgo 
Na wasze zgłoszenia czekamy do 10.03.2018! 


Konkurs dla studentów tworzących gry komputerowe


Dołącz do AIESEC!
Zostań AIESECerem i działaj na rzecz lokalnego środowiska, rozwijaj się i poznawaj młodych z całego świata! Trwa druga tura rekrutacji. Wypełnij formularz do 4 lutego br.


Badanie wśród studentów odnośnie opinii o ofercie dydaktycznej przeprowadzane przez firmę DSiG wraz z Urzędem Marszałkowskim Wojewółdztwa Lubuskiego:  https://www.webankieta.pl/ankieta/306254/opinie-i-oczekiwania-studentow-wobec-lubuskich-uczelni.html 


W maju 2018 roku jeden z najsłynniejszych polskich  żaglowców - "Dar Młodzieży" rozpocznie rejs dookoła świata - pod hasłem  "Rejs Niepodległości".
Oficjalnymi organizatorami Rejsu Niepodległości są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni, Salezjański Wolontariat Misyjny- Młodzi Światu.

OTWARTY KONSURS DLA MŁODZIEŻY AKADEMICKIEJ - celem konkursu jest  wyłonienie symbolicznej liczby 100 laureatów, którzy w nagrodę popłyną żaglowcem "Dar Młodzieży" na jednym z odcinków dookoła świata.


Konkurs na prace magisterskie i rozprawy doktorskie - plakat


Międzynarodowy Program Stydpendialny dla Krajów Europy Środkowej i Wschodniej Deutsche Bundesstieftung Umwelt (DBU)


MASPEX:  LICZYSZ NA CIEKAWE PRAKTYKI? MY LICZYMY NA CIEBIE! - LINK