Banner Collegium Polonicum

Ambasador Collegium Polonicum

Zaproszenie dla szkół

Już wkrótce uczniów Państwa Szkoły czeka jedna z najpoważniejszych decyzji w ich życiu. Mianowicie muszą wybrać spośród ofert wielu uczelni, tę jedyną, która zagwarantuje im możliwość nabywania potrzebnej wiedzy oraz rozwój własnej osobowości. W związku z tym serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w programie "Ambasador Collegium Polonicum".

Collegium Polonicum w Słubicach jest wspólną placówką naukową Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Nasi absolwenci otrzymują dyplom jednego z tych dwóch uniwersytetów lub w przypadku niektórych kierunków studiów oba. Międzynarodowe grono ponad 400 nauczycieli akademickich dzieli się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem, a ich umiejętności i autorytet naukowy gwarantują wysoki poziom nauczania.

Celem programu "Ambasador Collegium Polonicum" jest umożliwienie uczniom szkół średnich, które skorzystają z naszej oferty, spotkań ze studentami będącymi przedstawicielami Collegium Polonicum. Spotkanie takie odbyłoby się u Państwa w szkole, oczywiście zapraszamy również do odwiedzenia nas i zapoznania się z naszą uczelnią na miejscu w Słubicach. Scenariusz spotkania przewiduje przedstawienie najważniejszych aspektów życia studenckiego na pograniczu polsko-niemieckim, a następnie część otwartą, podczas której nasi Ambasadorzy odpowiedzą szczegółowo na pytania uczniów i Kadry Pedagogicznej. Minimalny czas łączny spotkania to 45 min.

Podczas spotkania zostaną również omówione: aktualna oferta dydaktyczna, zasady rekrutacji, warunki studiowania, pomoc materialna, warunki zamieszkania w domach studenckich, organizacje studenckie i inne formy aktywności, w których mogą działać przyszli Studenci Collegium Polonicum np. koła naukowe, chór, samorząd studencki. Uczniowie oczywiście otrzymają materiały informacyjne dotyczące interesującego ich zakresu. Podczas spotkania pragniemy ukazać korzyści, które płyną ze studiowania na pograniczu nie tylko Polski i Niemiec, lecz przede wszystkim na pograniczu tak różnych kultur.

Do oferty jaką będą przedstawiali nasi "Ambasadorzy" należą także Domy Studenckie w Słubicach. W trakcie trwania spotkania zapoznają zarówno uczniów jak i kadrę z bogatą ofertą naszych komfortowych Domów Studenckich. Jest to punkt godny podkreślenia, gdyż jednym z czynników wyboru miejsca studiowania są także warunki mieszkaniowe. Dodatkowo na osiedlu Domów Studenckich znajdują się między innymi: siłownia, kort do tenisa, boisko do koszykówki oraz klub studencki. Przyszli studenci nie muszą się także martwić o miejsca parkingowe, gdyż na terenie akademików znajdują się parkingi dla studentów.

Naszymi "Ambasadorami" mianowaliśmy najlepszych studentów Collegium Polonicum wyłonionych w drodze konkursu, czyli osoby które jeszcze niedawno wybierały swoją ścieżkę rozwoju i edukacji, a teraz podzielą się swoimi doświadczeniami z Państwa uczniami. Jesteśmy przekonani, że ten fakt w połączeniu z niewielką różnicą wieku, ułatwi komunikację między uczestnikami i prowadzącymi oraz pozwoli udzielać dokładniejszych odpowiedzi na ewentualne pytania maturzystów.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani spotkaniem o konkretnym profilu/temacie, lub odwiedzeniem nas w Słubicach prosimy o informację.

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem na adres: press.cp@europa-uni.de

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego programu i do odwiedzenia Collegium Polonicum w Słubicach. Możemy również zorganizować dla Państwa spotkanie informacyjne na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W razie potrzeby służymy również pomocą w rezerwacji miejsce naszych komfortowych Domach Studenckich.