Collegium Polonicum

Poznaj nasze kierunki

DSC06325

Governance of Organizations

Read more
DSC06967

Studia o Niemczech

Read more
DSC06364

Studia o Polsce

Read more
stud_prawo

Polsko-Niemieckie Studia Prawnicze

Read more
DSC07877

Master of Digital Entrepreneurship

Read more
2013_06_DSC8594_1

Dlaczego studia u nas?

Read more

Studiuj w sercu Europy

DSC_8874a

Międzynarodowa atmosfera to nasz znak firmowy. Na naszym kampusie spotykają się studenci i studentki z ponad 100 krajów. Bogata oferta nauki języków obcych i pobyty za granicą na jednej z około 250 uczelni partnerskich należą do programu studiów. Międzynarodowe i europejskie aspekty prawa, ekonomii i kultury odgrywają szczególną rolę w programach naszych studiów. Oferujemy doskonałe warunki studiowania: małe grupy seminaryjne, bezpośredni kontakt z wykładowcami oraz indywidualne doradztwo w zakresie studiów, praktyk i kariery.

Z życia uczelni

0-start

Kolokwium dydaktyczno-naukowe w Collegium Polonicum

16 lipca odbyło się kolokwium dydaktyczno-naukowe, w którym wzięli udział przedstawiciele jednostek badawczo-dydaktycznych i dydaktycznych Collegium Polonicum: Pracownia Badań nad Polityką i Zarządzaniem Cyfryzacją i Pracownia Biografistyki oraz Lektorat Języków Obcych.

Read more

Rządy Polski i Niemiec podkreślają modelową rolę współpracy akademickiej – Collegium Polonicum jako unikatowa placówka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina

Rządy Polski i Niemiec przywiązują szczególną wagę do polsko-niemieckiej współpracy akademickiej. W polsko-niemieckim planie działania, który został przyjęty przez oba rządy w Warszawie we wtorek, 2 lipca br., Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i ich wspólna placówka Collegium Polonicum zostały wymienione jako wzory do naśladowania.

Read more
0-start

Wyjazd studyjny studentek i studentów kierunku Studia o Polsce do Poznania

3 lipca studenci kierunku Studia o Polsce odwiedzili Poznań. Wyjazd studyjny odbył się w ramach zajęć z Historii literatury polskiej prowadzonych przez Panią dr hab. Zofię Dambek-Giallelis z WFPiK UAM.

Read more
0-DSC_0569_900x600

Naukowcy reprezentują Collegium Polonicum i UAM na prestiżowej konferencji w Chorwacji

Prof. Agnieszka Vetulani-Cęgiel oraz mgr Kinga Wieczorek pozdrawiają z Chorwacji - Inter University Centre Dubrovnik, gdzie aktywnie uczestniczą w seminariach organizowanych przez European Consortium for Political Research - Standing Group on Interest Groups oraz University of Zagreb, Faculty of Political Science.

Read more

Twoje studia

Fotosesja-studenci-CP_2019_DSC3165 — kopia (2)

Dla kandydatów

Read more
Fotosesja-studenci-CP_2019_DSC3111

Dla studentów

Read more
2017-05_studenci_DSC3336

Dla absolwentów

Read more