Dlaczego u nas?

Studia u nas to ...

Collegium Polonicum to filia jednego z największych i najbardziej renomowanych uniwersytetów w Polsce – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jednocześnie to wspólna jednostka naukowo-dydaktyczna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Jej kierunki studiów prowadzone są w językach angielskim, niemieckim i polskim. W Collegium Polonicum studiują osoby z wielu krajów Europy i świata, a to wszystko na polsko-niemieckiej granicy, w samym centrum Europy.

Nie jesteśmy masową uczelnią, w której na każdym roku studiują setki osób. Stawiamy na małe grupy zajęciowe, innowacyjne programy studiów i indywidualne podejście do osób studiujących. U nas masz bezpośredni kontakt z wykładowcami i nie musisz czekać w kolejce, aby załatwić sprawy studenckie.

Od początku studiów otoczymy Cię opieką i wyjaśnimy, na czym polega studiowanie. W razie pytań masz bezpośredni kontakt z koordynatorką spraw studenckich lub kierownikiem studiów. Zależy nam na tym, żebyście czuli się u nas dobrze!

Czeka na Ciebie świetnie wyposażony kampus akademików z pokojami jedno- i dwuosobowymi. Do dyspozycji masz kort tenisowy, siłownię, klub studencki i stołówkę. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych i klimatyzowanych wnętrzach Collegium Polonicum. Nasza biblioteka jest również świetnie wyposażona – możesz w niej nie tylko korzystać z księgozbioru z wolnym dostępem, ale także uczyć się w komfortowych warunkach.