Banner Collegium Polonicum

Uroczystość rozdania nagród w konkursie fotograficzno–literackim: "An diesem Sommertag..., On this summer Day..." - 15.12.2008

W dniu 15 grudnia 2008r. studenci, lektorzy i pracownicy Collegium Polonicum już po raz drugi zgromadzili się na uroczystości wręczenia nagród w konkursie organizowanym przez lektorat Collegium Polonicum.

Do konkursu fotograficzno–literackiego zatytułowanego "An diesem Sommertag, On this summer day" zgłoszono 18 prac w języku niemieckim i angielskim. W skład jury konkursowego weszli: dyrektor Collegium Polonicum, dr Krzysztof Wojciechowski, fotograficzka i podróżniczka, pani Dorota Łajło, fotograf i pracownik biblioteki, pan Adam Czernienko oraz lektorzy języka niemieckiego i angielskiego. Do oceny prac zaproszono również pracowników naukowych oraz pracowników administracji.

Wśród prac konkursowych znalazły się fotografie reprezentujące różne style, takie jak zdjęcia z wakacji, pejzaż, komiks fotograficzny oraz fotografia artystyczna. Wszystkie fotografie stanowiły ilustracje do komentarzy odautorskich w formie eseju, poezji, opowiadania i innych form literackich.

Laureatami konkursu zostali Michał Żółtański (I miejsce), Carlos Monteiro (II miejsce) oraz Anna Ladaczyńska (III miejsce). Przyznano również kilka wyróżnień. Uroczystość została uświetniona pokazem fotografii pani Doroty Łajło, która zaprezentowała swoje zdjęcia z ulic Paryża.

Link do strony internetowej pani Doroty Łajło: http://www.mojaafryka.republika.pl/

 

foto01 ©Adam Czerneńko

foto02 ©Adam Czerneńko

foto03 ©Adam Czerneńko

foto04 ©Adam Czerneńko

foto05 ©Adam Czerneńko

foto06 ©Adam Czerneńko

foto07 ©Adam Czerneńko

foto08 ©Adam Czerneńko

foto09 ©Adam Czerneńko

foto10 ©Adam Czerneńko

foto11 ©Adam Czerneńko

foto12 ©Adam Czerneńko

foto13 ©Adam Czerneńko

foto14 ©Adam Czerneńko

foto15 ©Adam Czerneńko

foto16 ©Adam Czerneńko

foto17 ©Adam Czerneńko

foto18 ©Adam Czerneńko

foto19 ©Adam Czerneńko

foto20 ©Adam Czerneńko

foto21 ©Adam Czerneńko

foto22 ©Adam Czerneńko