Banner Collegium Polonicum

II Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego Szkół Leśnych - 18.03.2016

W zawodzie leśnika jest ważne wiele cech, a jedną z nich jest dobra znajomość języków obcych, dlatego w Technikum Leśnym w starościnie skrupulatnie dbamy o rozwijanie naszych zdolności językowych na szczeblu podstawowym, zaawansowanym i zawodowym z zakresu języka angielskiego i niemieckiego. Ukoronowaniem całorocznych starań był II Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego Szkół Leśnych organizowany przez nasze technikum pod wodzą naszych nauczycielek: Pani Alicji Sidorkiewicz i Pani Magdaleny Niklas. Konkurs odbył się w Colegium Polonicum w Słubicach. Oprócz samego konkursu odbyły się również warsztaty edukacyjne: "English and the USA" prowadzony przez Eloise Trendę, "Toksyna - nikotyna" prowadzony przez dr Aleksandrę Ibragimow oraz "Sitten und Gebrauche in Deutschland" prowadzony przez mgr Annę Wiącek. Dodatkową atrakcję stanowiła także wycieczka krajoznawcza po Frankfurcie.

Testy z języka niemieckiego zostały przygotowane przez Panią Astrid Kapler, zaś z języka angielskiego przez Panią Kamilę Kędzierską-Kolendo, a prace były sprawdzane przez Panią Astrid Kapler oraz Panią Agnieszkę Skwarek.

A oto wyniki konkursu językowego:

Język niemiecki:

drużynowo:

1 m-ce Technikum Leśne w Miliczu

2 m-ce Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku

3 m-ce Technikum Leśne w Starościnie

 

indywidualnie:

1 m-ce Oliwia Salwińska Technikum - Leśne w Miliczu

2 m-ce Wiktoria Młynek - Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku

3 m-ce Hanna Lisiak - Technikum Leśne w Miliczu

 

Język angielski:

drużynowo:

1 m-ce Zespół Szkół w Tułowicach

2 m-ce Technikum Leśne w Miliczu

3 m-ce Technikum Leśne w Białowieży

 

indywidualnie:

1 m-ce ex aequo Monika Deszcz - Technikum Leśne w Starościnie oraz

Daniel Frączkowski - Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku

3 m-ce Adrian Kaczmarek - Technikum Leśne w Miliczu

 

Atrakcyjne nagrody zostały wręczone zwycięzcom przez dyrektora Technikum Leśnego w Starościnie, Pana Przemysława Jarosika oraz dyrektora Collegium Polonicum, Pana dr Krzysztofa Wojciechowskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak fantastycznej atmosfery na konkursie: organizatorom z ramienia Collegium Polonicum oraz z Technikum Leśnego w Starościnie, osobom zaangażowanym w oprawę konkursu, sygnalistom, hostessom. Uczniom zarówno naszej, jak innych szkół bardzo się podobało. Można było usłyszeć pozytywne opinie na temat tej imprezy edukacyjnej. Zawiązały się nowe przyjaźnie, zacieśniła współpraca między bliźniaczymi szkołami leśnymi. Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy i mamy nadzieję, że za rok też do nas zawitacie!

Joanna Ziobrowska

DSC_0799 ©Ala Sidorkiewicz

DSC_1091 ©Ala Sidorkiewicz