Banner Collegium Polonicum

08.06.2018 – Shakespeare-Tag am Collegium Polonicum

Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum wspólnie z Friedrich-Ebert-Gymnasium w Berlinie-Wilmersdorfie zorganizował po raz pierwszy w Collegium Polonicum w Słubicach Dzień z Szekspirem.

8. czerwca br. 120 polskich i niemieckich uczniów wzięło udział w warsztatach teatralnych o tańcu, muzyce, ruchu i języku Szekspira przygotowując się w ten sposób do wieczornego przedstawienia. Premierowy spektakl „Makbet” w języku angielskim wystawiła grupa Shakespeare Players z Friedrich-Ebert-Gymnasium w Berlinie.

Młodzi aktorzy przedstawili skróconą i uproszczoną językowo wersję sztuki, której zrozumienie ułatwił sposób jej inscenizacji. Dodatkowo zespół udostępnił uczestnikom krótki przewodnik pomocny w późniejszym przygotowaniu się do lekcji na temat dramatu. Całość uzupełniała mała wystawa w bibliotece Collegium Polonicum prezentująca Williama Szekspira i jego dzieła.

Specjalne podziękowania należą się Martinie Baasner i jej Shakespeare Players, dr. Richardowi Blandowi, pani Peggy Einenkel, pani Agacie Domańskiej i wszystkim, którzy pomogli zorganizować wydarzenie.

http://www.slubice24.pl/wiadomosci/kultura/12533-uczyli-sie-jak-zagrac-szekspira

http://www.shakespeare-players.com/projekte/gastspiele/shakespeare-day-in-slubice/

http://www.uniwersyteckie.pl/kultura/dzien-z-szekspirem-w-collegium-polonicum

Plakat Macbeth7 ©Adam CzerneńkoAusstellung  und Players ©Adam Czerneńko

Globe ©Adam Czerneńko

Hexen u Lady 1 ©Adam Czerneńko

Macbeth ©Adam Czerneńko

Shakespeare ©Adam Czerneńko