Z życia uczelni


wydarzenie

Prezentacja polsko-ukraińskich zbiorów esejów

Plakat_1_101_pl

27 czerwca o godz. 17.00 Biblioteka Collegium Polonicum zaprasza na prezentację polsko-ukraińskich zbiorów esejów „Proszę się nie denerwować, pani Oksanko!” oraz „Tu już nie jest się takim jak wszyscy” z serii „1 i 101 dzień Ukraińców w Polsce” pod redakcją dr Ryszarda Kupidury.

Więcej informacji

wydarzenie

"Uniwersytet niemożliwy“ – pierwsza prezentacja publikacji w języku polskim połączona z wernisażem

un-1

20 czerwca o godz. 18.00 w patio Collegium Polonicum odbędzie się prezentacja wyjątkowej publikacji pt. „Uniwersytet niemożliwy”.

Więcej informacji

wydarzenie

Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów w Collegium Polonicum: wykład o polityce senioralnej

0-zdjecie_pnak-900x600

18 czerwca studenci-seniorzy, słuchacze Polsko-Niemieckiej Akademii Seniorów spotkali się w auli Collegium Polonicum na ostatnim w tym roku akademickim wykładzie.

Więcej informacji

wydarzenie

Mariia Sokolova to pierwsza w historii Collegium Polonicum studentka, która obroniła podwójny dyplom (Doppeldiplom) na kierunku Studia o Polsce

0-Mariia_SoP-900x600

Obrona odbyła się 17 czerwca, przewodniczącą komisji była prof. UAM dr hab. Justyna Krauze - Pierz, Pełnomocnik Rektora UAM ds. dydaktyki w CP.

Więcej informacji

granty

Collegium Polonicum laureatem konkursu ID-UB nr 142 na wsparcie badań naukowych

grant-900x600

Decyzją komisji konkursowej ID-UB Collegium Polonicum w Słubicach - Filia UAM - otrzymało grant na wsparcie badań naukowych.

Więcej informacji

wydarzenie

Wystawa obrazów ukraińskiej młodzieży „Filary świata wewnętrznego” w Bibliotece Collegium Polonicum

uk-12

11 czerwca w Bibliotece Collegium Polonicum uroczyście otwarta została wystawa pt. "Filary świata wewnętrznego", przygotowana przez stowarzyszenie NGO „OPORA” z Eberswalde, a prezentowana w Słubicach dzięki współpracy z Lektoratem Języka Ukraińskiego na Uniwersytecie Europejskim Viadrina oraz Biblioteką Collegium Polonicum.

Więcej informacji

wydarzenie

W Collegium Polonicum oddano ok. 5 l krwi!

glowne

27 maja Do Collegium Polonicum na zaproszenie Rada Samorządu Studentów Collegium Polonicum UAM przyjechało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Więcej informacji

Master of Digital Entrepreneurship

Studenci kierunku Master of Digital Entrepreneurship w siedzibie UAM w Poznaniu

glowne

Studenci kierunku Master of Digital Entrepreneurship z European New School of Digital Studies odbyli wizytę studyjną w Poznaniu, gdzie odwiedzili m.in. uniwersyteckie Centrum Zaawansowanych Technologii.

Więcej informacji

wydarzenie

Międzynarodowa Konferencja Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej Historyków i Geografów

k1

Konferencja, której tytuł brzmi: „Teraźniejszość przeszłości w muzeach i miejscach pamięci” odbyła się w dniach 23-24 maja w Berlinie i w Miejscu Pamięci Ravensbrück.

Więcej informacji

wydarzenie

Studencki grill w Collegium Polonicum

piknik glowne

Studia to nie tylko nauka, kolokwia i egzaminy, ale również imprezy. 23 maja już po raz trzeci studenci wszystkich kierunków studiów, wykładowcy i pracownicy Collegium Polonicum spotkali się na wspólnym, integracyjnym grillu na patio.

Więcej informacji

wydarzenie

Inga Iwasiów spotkała się z czytelnikami w Bibliotece Collegium Polonicum

2024-05-23__DSC9832_nx

23 maja Collegium Polonicum odwiedziła Inga Iwasiów - pisarka, krytyczka literacka, literaturoznawczyni, jurorka konkursów literackich i aktywistka. Odpowiadała na pytania dr Ksymeny Filipowicz-Tokarskiej dotyczące jej najnowszych powieści pt. „Późne życie” i „Widok z okna w podróży służbowej”.

Więcej informacji

Studia o Polsce

Studenci Studiów o Polsce odwiedzili Kórnik i Rogalin

IMG_1596

16 maja studentki i studenci kierunku Studia o Polsce w Collegium Polonicum Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Sprachenzentrum Europa-Universität Viadrina wzięli udział we wspólnym wyjeździe studyjnym do Kórnika i Rogalina.

Więcej informacji

Kiermasz Książek Przeczytanych w Bibliotece Collegium Polonicum

Kiermasz Książek Przeczytanych w Bibliotece Collegium Polonicum

Kiermasz 2024- plakat WWW

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak, jakbym znalazł nowego przyjaciela" (przysłowie chińskie). Biblioteka CP zaprasza na spotkanie z nowymi przyjaciółmi!

Więcej informacji

Jubileuszu 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Jubileuszu 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

20-lat-Polski-w-UE_DSC8154_fot ACzernenko-900x600

1 maja w Collegium Polonicum z okazji jubileuszu 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej gościli ministrowie spraw zagranicznych Polski i Niemiec: Radosław Sikorski i Annalena Baerbock.

Więcej informacji

27 edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

17 kwietnia w Collegium Polonicum odbyła się 27 edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

festiwal-900x600

17 kwietnia w Collegium Polonicum odbyła się 27 edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, budynek uczelni wypełnił się licznie przybyłą na tę okazję młodzieżą.

Więcej informacji

Obrona pracy licencjackiej Egora Shchegoleva

Obrona pracy licencjackiej Egora Shchegoleva

egor-obrona-900x600

Gratulujemy pierwszemu absolwentowi kierunku studia o Polsce! 5 kwietnia w Collegium Polonicum miała miejsce obrona pracy licencjackiej Egora Shchegoleva.

Więcej informacji

Dzień wiedzy o Niemczech

Druga edycja Dnia Wiedzy o Niemczech

dzien-wiedzy-o-niemczech-900x600

20 marca w Collegium Polonicum odbyła się druga edycja Dnia Wiedzy o Niemczech. Tym razem motywem przewodnim warsztatów był Belin – centrum niemieckiej historii.

Więcej informacji